Perjantai 12. maaliskuuta 2010 - Onnea Reijo, Reko, Gregorius, Greger ja Grels Hintavertaile ja varaa hotelli
Matkakertomuksia matkailijoille
MatkakertomuksetMatkailublogiMatkailukeskustelutMatkakohteet


Matkustus


Kirjautuminen
Tunnus:


Salasana:



>>REKISTERÖIDY
>>Salasana hukassa? >>Jäsenlista


Matkat & Lennot

AREA
Blue 1
Booking.com
Ebookers
Finnmatkat
Hispania
Hotels.com
Seat24
STS Alppimatkat
Travelstart


Uusimmat

Pythagorion, Samos - Rantalomailua ja viihdettä Samoksen Pythagorionilla (9.3.2010 00:32)

Tukholman hotellit - Hotelli läheltä nähtävyyksiä tai Tukholman keskustaa (6.3.2010 19:47)

Vathi, Samos - Esittelyssä Samoksen tunnetuin kaupunki Vathi (4.3.2010 18:05)

Berliini, Saksa - nähtävyyksiä ja tekemistä Berliinissä (3.3.2010 00:27)

Kokkari, Samos - Rantaelämää Samoksen lumoavalla Kokkarilla (28.2.2010 21:27)

Berliinin hotellit - Vinkit hyvän hotellin löytämiseksi Berliinistä (7.2.2010 20:49)

Koh Chang on kalastajakylä Thaimaassa (25.1.2010 23:28)

Koh Samui, Thaimaa - rannat ja sukellus Koh Samuilla (19.1.2010 10:51)

Koh Mook, Thaimaa (14.1.2010 22:46)

Etelänmatkojen jättiALE jatkuu (11.1.2010 23:25)



Loma Idrojärvellä

Kirjoittaja: ellunaaa

Kohdemaa: Italia

Kohde: Idrojärvi Pohjois-Italiassa

Kirjoitettu: 23.4.2009 00:00

Lukijoita: 814


Olin viime kesänä lomalla Pohjois-Italiassa Idrojärvellä. Idrojärvi sijaitsee lähellä Gardajärveä ja läheltä löytyvät myös mm. Milano, Bergamo, Verona sekä Venetsia.

Idrojärvellä voi ennen kaikkea harrastaa monenlaisia vesilajeja, kuten leijasurffausta, purjehdusta ja surffausta. Tuulet ei Idrojärvellä ole kovin isoja, joten sopii ihan alottelijoillekin. Itekin ekaa kertaa kokeilin noita ja otin muutaman tunnin opetusta, oli tosi hauskaa. Idrojärvellä voi myös harrastaa vaellusta vuoristossa, kiipeilyä, vuokrata auto ja käydä ajeluilla ym ym. On siis tosi paljon mitä voi tehdä, ei käy aika pitkäksi.

Jos ei huvita nuo liikunnalliset lajit, voi myös tutustuu erilaisiin linnoituksiin, kuten Rocca d'Anfoon, museoihin sekä kirkkoihin.

Ihmiset olivat tosi ystävällisiä ja avuliaita. Ja sää oli mitä mainioin, oli sopivan lämmintä ja aurinkoista.

Tuolla tosiaan voi ottaa ihan iisisti ja lomailla rauhassa, oli hiljaista ja liikennettä ei ollut juuri lainkaan. Ja maisemat oli upeat!

Lisäksi jos haluaa loistavaa ruokaa, erityisesti kalaa, kannattaa mennä ravintola Terrazzaan, joka sijaitsee Idrossa Tre Capitellissa. Tosi loistavaa ruokaa, paikka oli siisti ja kiva ja ennen kaikkea halpa!

Kuvia matkalta

Tähän matkakertomukseen ei ole liitetty kuvia.

Kommentit

merja - 23.4.2009 00:00
Hei!
Vaikuttaa todella mielenkiintoiselta kohteelta! Miten sinne pääsee?
Terveisin Merja

merja - 23.4.2009 00:00
Tarkoitin siis, että mikä on kätevä tapa matkustaa sinne?
Terv. Merja edelleen

ellunaaa - 27.4.2009 00:00
Moro!

Me vuokrattiin auto. Lennettiin ensiksi Tampereelta Bergamoon Ryanairilla ja sieltä sitten autolla. Tuonne Idrojärvelle kulki myös jotain busseja, mutta auto lienee kätevin.

Sinne vaan lomaileen :)

Kommentoi

Haluaisitko kommentoida tätä matkakertomusta? Kommentointi on sallittu vain rekisteröityneille käyttäjille, joten rekisteröidy!

Matkakertomuksia maasta: Italia

Suosikit

Tilaa Matkakertomukset RSS-syötteenä.
Tilaa Matkailublogi RSS-syötteenä.





Rekisteröityjä tunnuksia: 122 | Matkakertomuksia: 90 | Matkakuvia: 537 | Kommentteja: 187 | Keskusteluviestejä: 44
Nettikortit | Info | Mainosta sivuillamme
© 2008 matkailijat.net
Palvelun toteutus: www-suunnittelu Hohde web design